ANA SAYFA >HİZMETLER> Ölçme - Değerlendirme
Ölçme - Değerlendirme

Adayların mesleki yetkinliklerini, yabancı dil ve genel kültür seviyelerini ölçmek ve bireyleri kariyer planlanması doğrultusunda yönlendiren uygulamalar bütünüdür.

Ölçme - Değerlendirme hizmeti içerisinde yer alan uygulamalarımız aşağıda yer almaktadır:

  • Genel Yetenek Sınavı: Şirketlerin işe alım süreçlerinde aday değerlendirme kriteri olarak sözel, sayısal ve mantık bilgilerinin ölçülmesini sağlayan sınav türüdür.


  • Alan Sınavı: İşe alım süreçlerinde, ilgili pozisyonlara uygun olarak spesifik alanlarda ( iktisat, muhasebe, hukuk, mühendislik vb. ) yapılan mesleki alan bilgisini ölçen sınav türüdür.


  • Yabancı Dil Sınavı: Kurum ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda işe alım sürecinde adayların yabancı dil seviyelerinin ölçüldüğü sınav türüdür.


  • Kişilik Envanteri ve Mesleki Yönelim Testi: Adayların kişilik analizleri yapılarak, kendileri için uygun alan ve meslek yönelimlerinin yapılmasını sağlayan test ve ölçeklerdir.


  • Çalışan memnuniyet anketi: Şirket ve kurumlar bünyesinde çalışan personelin mevcut durumunu ve kurumlarına karşı olan bakış açısı ve sıkıntılarının tespit edilmesi ve giderilmesine yönelik bilgi toplanmasını öngören anket türüdür.


  • Müşteri Memnuniyeti Anketi: Kurumların müşteri ihtiyaç, beklenti ve şikayetlerine yönelik düzeltme ve iyileştirmeler yapabilmeleri için bilgi toplanmasını öngören anket türüdür.

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu