ANA SAYFA > HABERLER > MentalTalks Üniversite Buluşmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

MentalTalks Üniversite Buluşmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

13.03.2019

Gençlerin kariyerlerini planlamalarına katkı sağlayan “MentalTalks Üniversite Buluşmaları” Ağrı İbrahim Çeçen, Kars Kafkas, Ardahan ve Artvin Çoruh Üniversitelerinin öğrencileri ile bir araya geldi.

 Mental HR - Consultancy tarafından düzenlenen “MentalTalks Üniversite Buluşmaları” bu sefer de Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Kars Kafkas Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi ve Artvin Çoruh Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Mental HR Kıdemli Yöneticisi Tolga İstanbullu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen programlarda, gençlerin kariyer planlamalarına katkıda bulunacak önemli konuları ele aldık.

 Gençler canlı mülakat eğitiminde hem eğlendi hem de öğrendi

Üniversitelerde yüzlerce öğrenciyle bir araya geldiğimiz buluşmalarda, gençler hem iş hayatına dair merak ettiklerini sorma fırsatı yakaladı hem de takım çalışması, liderlik ve mülakat tekniklerine dair incelikleri öğrendi. Programımızda, özellikle üniversite son sınıfta okuyan ve iş arayışında olan gençler için mülakat tekniklerine geniş yer verdik; gerçekleştirdiğimiz canlı mülakatlarla gençlere keyifli bir deneyim yaşattık. Kariyer planlamasının detayları ve çalışma hayatında karşılaşılabilecek zorluklarla ilgili öğrencilerden gelen soruları yanıtladık.


  “Ülkemizin dört bir bölgesinde gençlerle buluşuyoruz”

MentalTalks programına katılan yüzlerce öğrenciye, şunları ifade ettik: “Ülkemizin her bölgesinde yer alan üniversitelerimizde MentalTalks Buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de Doğu - Batı demeden her üniversiteden öğrencilerle buluşup, kariyerlerine destek olacak çalışmalara imza atmaya özen gösteriyoruz.”


 Mental’den yeni mezunlara istihdam fırsatı…

Türk Hava Yolları Take-Off, Turkcell GNCYTNK, Cyber Camp, Türk Telekom Start, Tekno Kariyer gibi birçok yeni mezuna istihdam sağlayacak iş pozisyonlarından da bahsederek, gençlere tecrübe gerektirmeyen bu programları Mental’de özgeçmiş oluşturarak ve takip ederek haberdar olabileceklerini anlattık.

 Samimi bir sohbet ortamında gerçekleştirdiğimiz etkinlikler, üniversite yönetimlerine ve öğrencilere teşekkür etmemizle son buldu.

 Bugüne kadar binlerce öğrenciyi bir araya getiren ve onlarla gönül bağı kuran MentalTalks Üniversite Buluşmaları aralıksız olarak devam edecek.

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu