ANA SAYFA > HABERLER > MentalTalks TaKe-Off Yıldız Teknik Üniversitesi’nde

MentalTalks TaKe-Off Yıldız Teknik Üniversitesi’nde

28.03.2019

Türkiye’deki genç yeteneklerin geleceklerini planlayarak, çalışma hayatına daha kolay adapte olabilmelerini hedefleyen “MentalTalks TaKe-Off”, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Mental HR - Consultancy, üniversite buluşmaları ile Türkiye’nin dört bir yanında binlerce gence ulaşmaya devam ediyor. Doğu-Batı demeden her ilimizde öğrencilerle buluştuğumuz “MentalTalks Üniversite Buluşmaları”nın bu seferki durağı Yıldız Teknik Üniversitesi oldu. Mental HR Kıdemli Proje Yöneticimiz Tolga İstanbullu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, kariyer planlamasından yetenek keşfine, işe alım süreçlerinden mülakat tekniklerine kadar merak edilen pek çok konuyu gençlerle paylaştık.  Gençler, mülakat tekniklerinin incelikleri öğrendiler
Türkiye’nin geleceği olan gençlerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak tavsiyeler verdiğimiz etkinlikte, özellikle mülakat tekniklerinin önemine değindik. Çalışma hayatına başlayacak genç yeteneklerin en çok üzerinde durduğu ve zorlandıklarını ifade ettikleri mülakat aşamalarını tüm incelikleriyle anlattık.

Buluşmada, THY Take-Off sunumu da gerçekleştirildi
Karşılıklı etkileşim ve paylaşım içerisinde geçen etkinlikte, öğrencilerin planladıkları kariyerleri ve bu yöndeki hedefleriyle ilgili akıllarına takılan sorular üzerinde durduk. İstanbullu tarafından yapılan MentalTalks sunumunun hemen ardından THY İnsan Kaynakları ekibi gençlerle bir araya geldi. Take-Off, Kabin Memurluğu ve Pilotluk ile ilgili başvuru şartları ve sosyal imkanlar hakkında bilgi veren yetkililer, öğrencilerden gelen soruları da içtenlikle yanıtladılar. Program sonrasında yapılan Kahoot yarışmasıyla son bulan programda 1. olan öğrenciye yurtdışı gidiş – dönüş bileti, 2. Olan öğrenciye şehirdışı gidiş – dönüş bileti ve 3. Olan öğrenciye ise THY maket uçağı hediye edildi.Sohbet ortamında geçen etkinlikte, ev sahipliğinden dolayı her iki üniversitenin yönetimine ve öğrencilere teşekkür ederek programı tamamladık.

Bugüne kadar binlerce öğrenciyi bir araya getiren MentalTalks Üniversite Buluşmaları, üniversite ziyaretlerine aralıksız devam edecek.

 

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu