ANA SAYFA > HABERLER > Mental Talks KKTC Yakın Doğu Üniversitesi’nde

Mental Talks KKTC Yakın Doğu Üniversitesi’nde

16.05.2018

Düzenlendiği her üniversitede gençlere kariyer fırsatları aralayan MentalTalks Üniversite Buluşmaları, Yakın Doğu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.

 Üniversite ziyaretleri gerçekleştirerek  öğrencilere ulaşmayı hedefleyen “MentalTalks Üniversite Buluşmaları”, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi’nde yüzlerce genci ve akademisyeni bir araya getirdi. Yetenek keşfi, insan kaynakları, kariyer planlaması ve yetenek yönlendirmesi gibi konuların ele alındığı etkinlikte, Mental HR Kurucusu Abdulkadir Karagöz ve Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, gençlere bilgi ve deneyimlerini aktardılar.


Abdulkadir Karagöz, öğrencilerle tecrübelerini paylaştı

Programda, dünya genelindeki küresel ekonomi ve insan kaynağı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mental HR Kurucusu Abdulkadir Karagöz, gençlere kariyer planlama ve yönlendirme konularında tavsiyeler verdi. Nitelikli iş gücünün sağlanması için eğitimin önemine dikkat çeken Karagöz, meslekte ilerleme kaydetmek için bir hedef belirlenmesi ve bu doğrultuda çalışılması gerektiğini söyledi.

  

THY, binlerce gence istihdam sağlıyor

THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay da, konuşmasına Türk Hava Yolları’nın gelişim ve global marka olma sürecini anlatarak başladı. THY’nin sektörde hızla bir büyüme kaydettiğini ifade eden Çay,  şirketteki insan kaynağı gücünün dağılımından ve işe alım prosedürlerinden bahsetti. THY bünyesinde binlerce gencin istihdam edildiğini belirten Çay, gençlere kariyer planlamalarında etkili olacak önerilerde bulunarak konuşmasını tamamladı.

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu