ANA SAYFA > HABERLER > Genç yetenekler, Türk Telekom’da geleceklerine START verdi

Genç yetenekler, Türk Telekom’da geleceklerine START verdi

12.02.2019

Türk Telekom tarafından düzenlenen, Mental HR - Consultancy’in İK çözüm ortağı olduğu Türk Telekom Genç Yetenek Programı START kapsamında, yeni mezun gençler oryantasyon eğitiminin ardından kariyerlerine adım attılar.


“Geleceğin de senin gibi ışıldasın” sloganıyla gerçekleştirilen Türk Telekom START Programı’nın değerlendirme aşamalarını ve mülakatlarını başarıyla tamamlayan adaylar, Türk Telekom’da tam zamanlı çalışmaya başladılar. Genç yetenekler, program sayesinde Teknoloji, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri, Strateji Planlama ve İş Geliştirme, Finans, İnsan Kaynakları, Regülasyon, Satış, Toptan Satış, Satınalma ve Tedarikçi Yönetimi birimlerinde kariyerlerine yön verme fırsatı yakaladılar.

Adaylar, oryantasyon eğitimi sonrası görevlerine başladılar.

Gençlerin işe uyumlarını kolaylaştırmak ve onlara “hoş geldin” mesajı verebilmek adına START oryantasyon eğitimi düzenlendi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Türk Telekom İK, Regülasyon ve Destek Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Kutlu ve İK yöneticilerinin katılımıyla yapıldı. Türk Telekom yöneticilerinin gençlerle bir araya gelerek iş hayatına yönelik tavsiyelerini paylaştığı programda, gençleri iş süreçleri hakkında bilgilendirildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayan ile selfie çektirmeyi de ihmal etmeyen gençler, eğlenceli aktivitelerle keyifli bir gün geçirdiler.

Genç START’lar Türk Telekom’da geleceğine yön verecek

START oryantasyon etkinliğinde bir konuşma yapan Türk Telekom İK, Regülasyon ve Destek Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Kutlu, şunları söyledi: “Türk Telekom çalışan yaş ortalaması açısından oldukça genç bir şirket ve gençleri çok önemsiyor. Teknolojinin hızla değiştiği ve rekabetin yoğun olduğu sektörümüzde uzun soluklu olarak zirvede kalabilmenin ancak genç ve inovatif bakış açısıyla gerçekleşebileceğine inanıyoruz. ‘İnsana Yatırım’ı odağımıza alarak, geleceğin liderlerini yetiştirme vizyonumuzla, Türk Telekom Genç Yetenek Programımız START ile gençlerimizi şirketimize dahil ediyoruz. Bugün burada ülkemizin geleceğine inanan pırıl pırıl gençlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyor ve birbirimizden öğreneceğimiz çok şey olduğuna inanıyorum.”

Genç yeteneklerden Mental HR’ye teşekkür


Türk Telekom Genç Yetenek Programı START kapsamında, Mental HR tarafından gerçekleştirilen değerlendirmelerden geçen gençler, bu süreçte profesyonel bir ekiple bir araya geldikleri ve heyecanlarını paylaştıkları için tüm Mental çalışanlarına teşekkür ettiler.

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu