ANA SAYFA > HABERLER > Türkiye’nin En Değerli Şirketleri Mental’i Tercih Ediyor!

Türkiye’nin En Değerli Şirketleri Mental’i Tercih Ediyor!

17.03.2018

Kurum ve şirketlere sunduğu profesyonel danışmanlık hizmetleriyle, ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağını karşılayan Mental HR, sektörün lider şirketlerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. 

 

Türkiye’nin mevcut insan kaynağı ihtiyacını analiz edip, çözümler üreten Mental HR, iş dünyasının önde gelen şirketleriyle tecrübelerini paylaşmaya devam ediyor. Savunma Sanayi, Sağlık, Medya, Bilişim, Finans, Eğitim, Ulaşım, Enerji, Lojistik, Hukuk, İnşaat, Kamu, Telekomünikasyon, Sivil Toplum ve Havacılık alanlarında yurt içinde ve yurt dışında hizmet veren şirketlerin insan kaynakları alanında çözüm ortağı olan Mental HR, ekonomik büyümeye de katkı sağlıyor.

 

2018 yılında hedef: 20 bin istihdam

İnsan kaynakları, yönetim danışmanlığı, yetenek yönetimi ve ölçme değerlendirme alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet veren ve projeler üreten Mental HR, kuruluşundan bu yana 10 binin üzerinde kişinin işe alımını yaptı. 2018 yılı içerisinde hayata geçireceği projelerle birlikte 20 binin üzerinde kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

 

Dünyanın en büyük havalimanında işe alımlar başladı

Türkiye’nin marka projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı, açılış için gün sayıyor, birinci fazının %85’i tamamlanan projede işe alım süreçleri de hız kazandı. Yeni havalimanının işletmecisi İGA ile yaptığımız sözleşme ile bu alanda işe alım hizmetleri vermeye başladık. İlk etapta 3 binin üzerinde güvenlik personeli alımı yapılacak.

 

Milli Proje Milli İstihdam

Ülkemizin kalkınmasında önemli bir etken olan milli projelerin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi son derece önemli. Ülkemizde geliştirilen milli projelerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağını sağlamak için sosyal sorumluluk bilinciyle oluşturduğumuz Milli Proje Milli İstihdam programıyla bu alanda çalışmak isteyenler ve bu projeleri geliştiren kurum ve şirketleri bir araya getiriyoruz. 1 Ocak 2018’de başvuruları başlayan programın birinci etap başvuruları 10 Mart 2018’de tamamlandı. 31 farklı ülkeden başvurunun yapıldığı programda ön değerlendirme sürecini geçen adaylar programın bir sonraki etabına davet edildi. Programın ikinci etabının başvuruları ise devam ediyor.

 

Yetenek Yönetimi projeleri ile gençleri istihdama hazırlıyoruz

Mental HR tarafından geliştirilen yetenek yönetimi projeleri, çözüm ortaklarının doğru insan kaynağına ulaşmasına ve şirket içi oryantasyonuna önemli ölçüde katkı sağlıyor. Özellikle yeni mezun gençlere iş hayatında ilerlemek istediği yön ve hedeflerini belirlemede destek oluyor. Yetenek Yönetimi projeleri ile bugüne kadar yüzlerce genç istihdam edildi, binlerce genç ise uzmanlık alanlarına yönelik eğitimler aldı.

 

MentalTalks Buluşmaları

Mental HR olarak sunduğumuz hizmetlerin yanında ülkemizin insan kaynakları politikasına katkı sağlamak, iş dünyası ve eğitim dünyasının istihdam süreçlerine ilişkin beklentilerini yakından incelemek amacıyla MentalTalks programlarını başlattık. Bu kapsamda ülkemizin marka şirketlerinin yöneticileriyle C-Level buluşmaları gerçekleştirerek insan kaynakları alanında karşılaşılan problemler ve çözüm önerilerini bir araya getirerek raporlar oluşturduk. MentalTalks Üniversite Buluşmaları programımız ile ülkemizin dört bir yanında üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek söyleşiler gerçekleştirdik. İş dünyasının beklentisi ve kariyer planlaması üzerine kurguladığımız MentalTalks Üniversite Buluşmaları programıyla şimdiye kadar 20 farklı il ve KKTC’de 25 üniversitede 10 bin’in üzerinde üniversite öğrencisiyle bir araya geldik. 

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu