ANA SAYFA > HABERLER > Mental Talks, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde

Mental Talks, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde

16.05.2018

Düzenlendiği her üniversitede yoğun ilgiyle karşılanan ve öğrencilerden tam not alan “MentalTalks Üniversite Buluşmaları”,  bu kez de Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.

Gençlerin kariyer planlamasına ve var olan yeteneklerini dışarı çıkarmasına katkıda bulunmayı hedefleyen “MentalTalks Üniversite Buluşmaları”, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Üniversiteli gençlerle bir araya gelen Mental HR Kurucusu Abdulkadir Karagöz, öğrencilere girişimcilik, kariyer planlama ve yönlendirme konularında tavsiyeler verdi.


Abdulkadir Karagöz: “İyi eğitilmiş genç beyinlere ihtiyaç var”
Abdulkadir Karagöz, sohbet ortamında geçen programda yetenek keşfi, insan kaynakları, kariyer planlaması ve yetenek yönlendirmesi gibi konularda gençlerle bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Günümüzde ekonominin ve özellikle insan kaynağının küresel faktörler üzerinde şekillendiğini ifade eden Karagöz, nitelikli iş gücü oluşturulması gerektiğinin önemine vurgu yaptı. Bunun için de iyi eğitilmiş genç beyinlere ihtiyaç olduğunu anlatan Karagöz, gençlere hedef belirlenmeleri ve bu doğrultuda çalışmaları gerektiğini söyledi.


Mental HR’den Rektör Karaman’a ziyaret
Abdulkadir Karagöz, programın ardından Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman ve Genel Sekreter Adnan Er tarafından ağırlandı. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı görüşmede Rektör Karaman, Mental HR’yi ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

 

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İletişim Formu