ANA SAYFA > HABERLER > Birgün Çalışabileceğin İnsanlarla Şimdiden Tanış

Birgün Çalışabileceğin İnsanlarla Şimdiden Tanış

28.02.2019

Teknopark İstanbul kampüsünde yer alan teknoloji firmalarını yakından tanıyabileceğin ve kendini ifade edebileceğin; devamında 3+1 Staj programına katılma imkanı bulacağın TeknoKariyer “Kariyer Günü ve Staj Programı” başvuruları başladı.

Türkiye’nin teknoloji üssü olan Teknopark İstanbul; üniversite - sanayi iş birliği çerçevesinde Mühendislik Fakültelerinde eğitim alan öğrencilerin akademide edindikleri teorik bilgileri, sahada pratiğe dönüştürebilecekleri bir ortam hazırlanması amacıyla TeknoKariyer programı düzenliyor. Teknopark İstanbul ile Mental HR - Consultancy tarafından organize edilen TeknoKariyer programı, Kariyer Günleri ve Staj için kapılarını öğrencilere açıyor.

Kariyer Günleri ve TeknoStaj 3+1
Teknopark İstanbul kampüsünde düzenlenecek ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak Kariyer Günleri sonrasında öğrenciler, Teknopark İstanbul’da yer alan ve ülkemize ilave katma değer sağlayan teknoloji şirketlerinde staj yapma şansı yakalayacak.

www.teknokariyer.org sitesi üzerinden başvuru yapan adaylar, yapılacak ön değerlendirme sonrasında Genel Kültür - Genel Yetenek ve İngilizce sınavları, birebir mülakatlar ve kişilik envanteri süreçlerine tabi tutulacaklar. Bu aşamaları başarıyla geçen gençler, 26-27-28 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşecek Kariyer Günleri’ne katılmaya hak kazanacak.

Kariyer Günleri etkinliğinde şirketleri yakından tanıma ve kendilerini ifade etme imkanı bulacak olan öğrenciler, burada gerçekleşecek oturumlar, yuvarlak masa toplantıları, sunumlar ve teknik mülakatlar sonrasında TeknoStaj 3+1 programına dahil olacaklar.

Kimler başvurabilir?
- Üniversitelerin Mühendislik Fakülteleri 3. ve 4. sınıf öğrencileri,
- Gelişimine önem veren, yeni ve uygulanabilir fikirler üretebilen, takım çalışmasına yatkın olanlar,
- İyi derecede İngilizce bilenler başvurabilir.

Staj alanları nelerdir?
Süreci başarıyla tamamlayarak, TeknoStaj 3+1 programına dahil olmaya hak kazanan adaylar; Savunma Sanayi Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Denizcilik Teknolojileri, İleri Elektronik Teknolojileri, Enerji Teknolojileri, Sağlık Bilimleri Teknolojileri, İleri Malzeme Teknolojileri, Endüstriyel Yazılım Teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren şirketlerde staj yapacak.

Program hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak ve başvuru yapmak için  teknokariyer  web adresini ziyaret edebilirsiniz.

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu