ANA SAYFA > HABERLER > Akdeniz Üniversitesi’nde MentalTalks Coşkusu

Akdeniz Üniversitesi’nde MentalTalks Coşkusu

11.12.2018

Üniversiteli gençleri kariyer planlaması konusunda bilinçlendirmek ve çalışma hayatına daha kolay atılabilmelerini sağlamak hedefiyle düzenlenen “MentalTalks Üniversite Buluşmaları”, Antalya Akdeniz Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Gençlerin geleceğine yön vermek ve kariyer planlamalarına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen MentalTalks, Akdeniz Üniversitesi’nin yüzlerce öğrencisini bir araya getirdi. Mental HR Direktörü Uğur Karaboğa’nın verdiği seminerde, öğrenciler özellikle kariyer planlama, yetenek yönetimi ve mülakat teknikleri hakkında merak ettikleri pek çok soruyu sordular. İş hayatına atılmaya hazırlanan üniversite son sınıf öğrencileri, yeteneklerini hangi alanda kullanmaları gerektiği yönünde Karaboğa’dan tavsiyeler aldılar.


 Öğrenciler en çok kariyer hedeflerine ulaşırken karşılaşacakları zorlukları merak ettiklerini dile getirdiler. Bunun üzerine Karaboğa, kendi tecrübelerinden örnekler vererek deneyimlerini paylaştı. Gençlerin sahip oldukları yetenekleri dışarıya çıkarmasının hedeflerine ulaşmada en büyük rolü oynadığını ifade eden Karaboğa, bunun da planlı ve programlı bir çalışmanın neticesinde ortaya çıkabileceğini söyledi. Heyecanları gözlerinden okunan gençler, karşılıklı gerçekleştirilen mülakat teknikleri bölümüne ise oldukça ilgi gösterdiler.


 Sohbet ortamında geçen programda Karaboğa, ev sahipliğinden dolayı Antalya Akdeniz Üniversitesi’nin yönetimine, Genç Kadem ve Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ederek programı tamamladı.

 Bugüne kadar binlerce öğrenciyi bir araya getiren MentalTalks Üniversite Buluşmaları, üniversite ziyaretlerine aralıksız devam edecek.

 

 

+90216 474 24 11

[email protected]

İnsan yönetiminde en önemli konu, organizasyonun her halkasının güçlü olmasıdır. Bunun için Mental HR-Consultancy, kurum ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu insan kaynağı ile kariyer hedefi olan uygun kişileri bir araya getirir.

İLETİŞİM Formu